• Tydzień z Kopernikiem

• Wydruk 3D Mikołaja Kopernika na drukarce z programu Laboratorium Przyszłości.

Tydzień z Kopernikiem to coroczna inicjatywa mająca na celu uczczenie pamięci wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz popularyzację nauki i astronomii wśród szerokiej publiczności.

Inicjatywa ta jest organizowana zazwyczaj w kwietniu, a jej głównym elementem są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak: konferencje naukowe, wystawy, warsztaty, projekcje filmów, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz obserwacje astronomiczne.

Tydzień z Kopernikiem ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie nauki i edukacji w rozwoju społeczeństwa, a także na konieczność upowszechniania wiedzy naukowej wśród jak najszerszego grona ludzi. W ramach inicjatywy organizowane są również wydarzenia dedykowane młodszym odbiorcom, mające na celu rozwijanie zainteresowań naukowych wśród najmłodszych.

Tydzień z Kopernikiem to doskonała okazja dla wszystkich miłośników astronomii oraz nauk ścisłych, aby spotkać się, wymienić swoimi doświadczeniami i poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki temu wydarzeniu każdy może lepiej poznać świat nauki i odkryć fascynujący świat kosmosu.

• Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie- Poznaj Polskę.

• Gmina Korsze otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotację celową z budżetu państwa na realizację w 2023 r. przedsięwzięcia Poznaj Polskę, które jest częścią Polskiego Ładu.

Celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Ponadto ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

W ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę nasza szkoła otrzymała dofinansowanie 2 wycieczek, łączna kwota dofinansowania 13025 zł, łączny całkowity koszt wycieczek 29542 zł.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Poznaj Polskę, uczniowie odwiedzą takie miasta jak Olsztyn, Gdańsk, Gdynia.

#PoznajPolskę #PolskiŁad

• Tydzień z Mikołajem Kopernikiem w naszej szkole.

• Zakończył się Tydzień z Mikołajem Kopernikiem w naszej szkole.

Podczas minionych dni uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wybitnego astronoma. Niektórzy podjęli wyzwanie biorąc udział w konkursie wiedzy o życiu Mikołaja Koperniku. Gratulujemy zwycięzcom:

Klasy 4-5:

I miejsce: Lena Jackiewicz i Anna Błażewicz kl. 5b

II miejsce: Karolina Mielniczuk kl. 4b

III miejsce: Hubert Polak kl. 5c

I miejsce: Filip Markowski kl. 7a

II miejsce: Lena Podraszka kl. 6b

III miejsce: Zuzanna Janik kl. 8a

Wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie ekspozycji rakiet i statków kosmicznych. Sala gimnastyczna zamieniła się w galerię sztuki gdzie można było podziwiać konstrukcje oraz prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaj Kopernika. Korytarze naszej szkoły wypełniły się plakatami edukacyjnymi o planetach.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Odwiedzili nas również: Burmistrz Korsz, Kierownik Referatu Oświaty, dyrektor MOK Korsze, dyrektor MGBP w Korszach oraz Przedszkole Miejskie w Korszach. Dziękujemy za Waszą obecność.

Obchody Roku Mikołaja Kopernika były cudownym czasem integracji klas oraz wzbudzenia kreatywności wśród uczniów.

Dziękujemy rodzicom, którzy również aktywnie włączyli się w przygotowanie ekspozycji.