• Koncert kolęd 2023

• Nowa galeria Koncert kolęd 2023 została dodana do albumu fotograficznego

🎄🎄🎅🎅Starsze klasy, w atmosferę Świąt Bożego narodzenia, wprowadził koncert kolęd, przygotowany przez klasy 2b, 4a, 4b i 6c oraz wokalistki: Lenę Krakowiak, Wiktorię Banaszek, Zuzannę Waś i Gabrielę Baran. Każda klasa zaprezentowała się w świątecznym utworze. Zwieńczeniem koncertu była kolęda wykonana przez nauczycielki: Katarzynę Wróblewicz, Sylwię Nikraszewicz, Monikę Borkowską, Magdalenę Kierwicz, Elwirę Szczepanek i Agnieszkę Semeniuk-Waś 👩‍🎤👩‍🎤🎄🎄

• ŚWIĄTECZNY KIERMASZ

• Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszego kiermaszu świątecznego, który odbędzie się w naszej szkole. Wasza pomoc w formie darowizn lub zaangażowania w organizację tego wydarzenia będzie nieoceniona. Dzięki Państwa wsparciu stworzymy magiczną atmosferę świąt dla naszej społeczności szkolnej.

• Nowa galeria Dzień Życzliwości została dodana do albumu fotograficznego

21 listopada - DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI - w naszej szkole był dniem wyjątkowym. Głównym celem tego dnia było przybliżenie dzieciom znaczenia uśmiechu, życzliwości i akceptacji. Niezwykle wartościowe i piękne święto. Piękne, bo zachęca nas do bycia miłym i otwartym na drugiego człowieka. Wartościowe, ponieważ jest okazją do poruszenia tematu szacunku i życzliwości w stosunku do innych. Nasze korytarze zostały udekorowane informacjami na temat empatii i życzliwości, cytatami i przysłowiami o dobroci , uśmiechu, przyjaźni. Na dobry początek dnia wszyscy otrzymali znaczki z hasłem „Znajdź się wśród życzliwych”. Wśród uczniów, pracowników i nauczycieli działała „Szkolna poczta życzliwości”, do której były wrzucane i odbierane miłe słowa na dobry dzień. Przygotowane zostały fotobudki, w których uczniowie i wychowawcy mogli zrobić sobie wspólne zdjecia. Wychowawcy wraz z uczniami wybierali najżyczliwsze osoby z klasy i wspólnie wykonywali piękne łańcuchy życzliwości. Szkoła również przystąpiła do akcji „Pozytywna uwaga”. Pamiętajmy o tym, by uśmiech gościł na naszych twarzach nie tylko od święta. "Najlepszym lekarstwem, którego nie sposób przedawkować, jest życzliwość dla drugiego człowieka" Pozytywna energia, którą przekazaliśmy innym, na pewno powróci do nas ze zdwojoną siłą. Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowanie tego święta.

• Mała Książka-Wielki Człowiek

• Uczniowie klas pierwszych otrzymali książki w ramach inspirującej akcji czytelniczej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Książki, "Mała Książka-Wielki Człowiek". 📖👧👦 Niech rozkwita w uczniach miłość do książek i rozwija się wspaniała przygoda z literaturą! 🌈 #CzytamyRazem #MałaKsiążkaWielkiCzłowiek

• 🏆🤾‍♂️ Dziennik Sportowy ze Szkoły Podstawowej w Korsz! 🤾‍♂️🏆

• W dniu 9 listopada 2023 r. nasi nieustraszeni uczniowie wzięli udział w emocjonujących zawodach Piłki Ręcznej Chłopców podczas Igrzysk Dzieci w Kętrzynie. To był dzień pełen sportowej pasji i zaangażowania! 💪🌟

Po zaciętych pojedynkach z drużynami z Bartoszyc i Kętrzyna, nasza Szkoła Podstawowa w Korszach zdobyła zaszczytne 3. miejsce! 🥉 Serdeczne gratulacje dla wszystkich chłopców za niezwykłe wysiłki i determinację na boisku!

Niestety, mimo ogromnej walki, chłopcy nie zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek. Jednakże, z ogromnym szacunkiem patrzymy na ich determinację i gotowość do walki do samego końca. 💙💪

Skład naszej wspaniałej drużyny:

• Bronowicki Piotr
            • Buczek Jakub
            • Janik Filip
            • Kierwicz Miłosz
            • Kuczyński Patryk
            • Mączyński Błażej
            • Piotrowski Konrad
            • Rabkowski Szymon
            • Stojek Alex

Dziękujemy za waszą nieustającą pasję do sportu! 🌟👏 Mamy nadzieję, że to tylko początek kolejnych sportowych przygód! 🏆🌐

• 🌟🤾‍♂️ Aktualności Sportowe ze Szkoły Podstawowej w Korsz! 🤾‍♂️🌟

• Dziś pragniemy podzielić się fantastycznymi wieściami z udziału naszych utalentowanych uczniów w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Chłopców, które odbyły się 9 listopada 2023 r. w Kętrzynie. Nasza szkoła osiągnęła zaszczytne 2. miejsce, co jest ogromnym sukcesem! 🥈💪

Reprezentację Szkoły Podstawowej w Korsz tworzyli utalentowani uczniowie:

• Błażuk Kacper (klasa 8a)
            • Frączek Dorian (klasa 8a)
            • Wilk Tomasz (klasa 7a)
            • Błażewicz Miłosz (klasa 7a)
            • Kropiwnicki Jakub (klasa 7a)
            • Piwiszkis Oskar (klasa 7a)
            • Wołczek Krzysztof (klasa 7a)
            • Płomiński Oskar (klasa 6a)
            • Markowski Filip (klasa 8a)

Chociaż zaangażowanie nie zawsze było łatwe do zauważenia, to doceniamy każdy wysiłek i determinację naszych uczniów w trakcie zawodów. Jest to bez wątpienia cenny czas spędzony na zdobywaniu doświadczeń i rozwijaniu umiejętności sportowych. 💙👏

Dziękujemy wszystkim za wsparcie oraz gratulujemy naszym zawodnikom! 🎉👍 Bądźcie z nami na bieżąco, śledząc naszą szkolną stronę internetową, ponieważ czekają nas kolejne emocjonujące wydarzenia sportowe! 🏆🌐

• Nasza Szkoła utworzy sztab WOŚP

• Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wyraziła zgodę, aby nasza szkoła utworzyła Sztab 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! ❤️❤️❤️

Finał WOŚP odbędzie się 28 stycznia 2024 r.

• PASOWANIE

• Nowa galeria PASOWANIE została dodana do albumu fotograficznego

27 października 2023 r. miała miejsce niezwykle ważna dla życia szkoły, uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy pierwszej. To emocjonujące wydarzenie jest piękną, szkolną tradycją kultywowaną od wielu lat. Pierwszoklasiści przywitani zostali programem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas drugich. Sami także zaprezentowali swoje umiejętności wokalne w pięknie przygotowanych piosenkach.

• GÓRA GROSZA

• Nasza szkoła po raz kolejny przystępuje do akcji Góra Grosza. Zebrane pieniądze posłużą do organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej i specjalistycznej opieki dla potrzebujących rodzin.