• Halloween w naszej szkole

• Nowa galeria Halloween w naszej szkole została dodana do albumu fotograficznego

Uczniowie wykazali się "straszną" kreatywnością. Wielu uczniów naszej szkoły wzięło udział w hallowynowym konkursie przygotowanym przez Samorząd Uczniowski. Reprezentacja samorządu wybrała najbardziej pomysłowe przebrania, nagradzając słodkim upominkiem.

• Wolontariusze przywrócili porządek na grobach.

• W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych wolontariusze z naszej szkoły udali się na cmentarz przy Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Pełni zapału przywrócili porządek na grobach przed zbliżającym się świętem.

#SzkołaPamięta

• Sukcesy naszych uczniów a KARATE

• Dnia 28 października odbyły się VIII Sępopolskie Spotkania z Karate, które zgromadziły 107 zawodniczek i zawodników z różnych regionów, w tym Lidzbarskiego, Bartoszyckiego klubu oraz jego filii z Korsza, Bisztynka, Reszla, Górowa Ił., i oczywiście Sępopola. Wśród uczestników znaleźli się utalentowani uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach, którzy osiągnęli znakomite wyniki.

Julia Ledzion z klasy 5b zdobyła 1. miejsce w konkurencji kata oraz 1. miejsce w kumite, co stanowiło doskonałą demonstrację jej umiejętności i zaangażowania.

Zuzanna Szczepanek, również z klasy 5b, zdobyła 2. miejsce w konkurencji kata, prezentując imponujące umiejętności.

Aleksandra Ledzion z klasy 4b stanęła na podium, zdobywając 1. miejsce w konkurencji kata oraz 2. miejsce w kumite. Jej wysoka pozycja to dowód na jej znakomitą postawę na zawodach.

Karolina Gajdamowicz z klasy 8a osiągnęła 1. miejsce w konkurencji kata oraz 2. miejsce w kumite, co dowodzi jej wyjątkowej zdolności i hartu ducha.

Kacper Pierożek z klasy 3b zdobył 1. miejsce w konkurencji kata oraz 2. miejsce w kumite, pokazując, że talent w karate jest niezależny od wieku.

Błażej Buczek z klasy 5a wywalczył 1. miejsce w konkurencji kumite, co jest wyjątkowym osiągnięciem i dowodem na jego umiejętności w walce.

W klasyfikacji drużynowej zawodnicy z Korsz zajęli trzecie miejsce, co jest znaczącym wyróżnieniem i świadczy o wspólnym wysiłku i determinacji uczniów reprezentujących swoją szkołę.

Te wyjątkowe osiągnięcia uczniów i drużyny Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Korszach stanowią powód do dumy zarówno dla nich, jak i dla całej społeczności szkolnej. Ich zaangażowanie i determinacja w karate są inspiracją dla innych młodych adeptów tej szlachetnej sztuki walki, a wynik w klasyfikacji drużynowej podkreśla siłę współpracy i wspólnego dążenia do sukcesu. Gratulacje dla wszystkich uczestników!

• PROGRAM PROFILAKTYCZNY „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”.

Lekcje, które mogą ratować życie.

10 października 2023 roku w Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego nasza szkoła rusza z pilotażowym programem profilaktycznym „Godzina dla MŁODYCH GŁÓW”, stworzonym przez Fundację UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej.

Biorąc pod uwagę sytuację dzieci i młodzieży w Polsce, rosnące zapotrzebowanie uczniów, rodziców i nauczycieli na ochronę zdrowia psychicznego oraz niską dostępność pomocy psychologicznej, stworzono program, który ma edukować, zapobiegać oraz wypełnić tę lukę. Chcemy budzić młodych do życia i budować w nich przekonanie, że mogą poradzić sobie z wyzwaniami. A w razie potrzeby, żeby wiedzieli, jak i gdzie sięgać po pomoc.

Na program składa się z cykl lekcji, które będą odbywały się raz w miesiącu od października do końca roku szkolnego 2023/24 i będą prowadzone przez wychowawców klas według określonych scenariuszy. Treści w nich zawarte dostosowane są do wieku uczniów.

Szczegóły programu wraz z wynikami ogólnopolskich badań na temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży znajdują się na stronie https://mlodeglowy.pl/

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu ze szkolną liderką programu – Elżbietą Auchim

• Dzień Chłopaka 2023

• Nowa galeria Dzień Chłopaka 2023 została dodana do albumu fotograficznego

Dzień Chłopaka obchodzony jest co roku 30 września. W naszej szkole świętowanie tego dnia na stałe wpisało się w kalendarz imprez szkolnych. Dziewczyny składają w tym szczególnym dniu najlepsze życzenia swoim kolegom z klasy. W tym wyjątkowym dniu, każdy uczeń został wyróżniony medalem Bajecznego Chłopaka! Z głośników na przerwach płynęła muzyka, która porwała do tańca społeczność szkolną. Chłopcy klas 4-8 rozegrali mecze piłki nożnej.

• TALENCIAKI

• Zachęcamy do wsparcia!

W zeszłym roku udało nam się uzbierać punkty na zestawy plastyczne z których korzystają uczniowie na zajęciach terapeutycznych.

W tym roku walczymy o jeszcze większą ilość punktów!

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Nowa galeria ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 została dodana do albumu fotograficznego

Witajcie w szkole! Dziś ważny dzień dla uczniów - początek roku szkolnego! Niezależnie od tego, czy czekaliście na ten moment z wytęsknieniem, czy też z żalem pożegnaliście wakacje, wszystkim Wam życzymy szczęścia, satysfakcji z nauki i wielu sukcesów!