• TALENCIAKI

     • Zachęcamy do wsparcia!

      W zeszłym roku udało nam się uzbierać punkty na zestawy plastyczne z których korzystają uczniowie na zajęciach terapeutycznych.

      W tym roku walczymy o jeszcze większą ilość punktów!

     • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

     • Nowa galeria ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024 została dodana do albumu fotograficznego

      Witajcie w szkole! Dziś ważny dzień dla uczniów - początek roku szkolnego! Niezależnie od tego, czy czekaliście na ten moment z wytęsknieniem, czy też z żalem pożegnaliście wakacje, wszystkim Wam życzymy szczęścia, satysfakcji z nauki i wielu sukcesów!

     • Święto Szkoły

     • Święto Szkoły to jeden z ważniejszych dni w kalendarzu naszej szkoły. 

      Maj jest miesiącem urodzin Marii Konopnickiej. Dlatego też, 26 maja 2023r. szkoła obchodziła Święto Patrona. 

      Na uroczystym apelu zgromadzili się zaproszeni goście, dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły. Była to doskonała okazja do zaprezentowania talentów artystycznych naszych uczniów, którzy pięknie recytowali i śpiewali przygotowane utwory. Wręczono również dyplomy i nagrody uczniom odnoszącym sukcesy w szkolnych konkursach. 

      Nie zabrakło też życzeń i pięknej piosenki dla naszych kochanych Mam w wykonaniu najmłodszych uczniów szkoły.

     • Tydzień z Kopernikiem

     • Wydruk 3D Mikołaja Kopernika na drukarce z programu Laboratorium Przyszłości. 

      Tydzień z Kopernikiem to coroczna inicjatywa mająca na celu uczczenie pamięci wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika oraz popularyzację nauki i astronomii wśród szerokiej publiczności.

      Inicjatywa ta jest organizowana zazwyczaj w kwietniu, a jej głównym elementem są różnego rodzaju wydarzenia, takie jak: konferencje naukowe, wystawy, warsztaty, projekcje filmów, konkursy dla dzieci i młodzieży oraz obserwacje astronomiczne.

      Tydzień z Kopernikiem ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie nauki i edukacji w rozwoju społeczeństwa, a także na konieczność upowszechniania wiedzy naukowej wśród jak najszerszego grona ludzi. W ramach inicjatywy organizowane są również wydarzenia dedykowane młodszym odbiorcom, mające na celu rozwijanie zainteresowań naukowych wśród najmłodszych.

      Tydzień z Kopernikiem to doskonała okazja dla wszystkich miłośników astronomii oraz nauk ścisłych, aby spotkać się, wymienić swoimi doświadczeniami i poszerzyć swoją wiedzę. Dzięki temu wydarzeniu każdy może lepiej poznać świat nauki i odkryć fascynujący świat kosmosu.

     • Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie- Poznaj Polskę.

     • Gmina Korsze otrzymała z Ministerstwa Edukacji i Nauki dotację celową z budżetu państwa na realizację w 2023 r. przedsięwzięcia Poznaj Polskę, które jest częścią Polskiego Ładu.

      Celem jest uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Ponadto ma wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      W ramach przedsięwzięcia Poznaj Polskę nasza szkoła otrzymała dofinansowanie 2 wycieczek, łączna kwota dofinansowania 13025 zł, łączny całkowity koszt wycieczek 29542 zł.

      Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Poznaj Polskę, uczniowie odwiedzą takie miasta jak Olsztyn, Gdańsk, Gdynia.

      #PoznajPolskę #PolskiŁad

     • Tydzień z Mikołajem Kopernikiem w naszej szkole.

     • Zakończył się Tydzień z Mikołajem Kopernikiem w naszej szkole.

      Podczas minionych dni uczniowie naszej szkoły mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat wybitnego astronoma. Niektórzy podjęli wyzwanie biorąc udział w konkursie wiedzy o życiu Mikołaja Koperniku. Gratulujemy zwycięzcom:

      Klasy 4-5: 

      I miejsce: Lena Jackiewicz i Anna Błażewicz kl. 5b

      II miejsce: Karolina Mielniczuk kl. 4b 

      III miejsce: Hubert Polak kl. 5c

      Klasy 6-8

      I miejsce: Filip Markowski kl. 7a

      II miejsce: Lena Podraszka kl. 6b 

      III miejsce: Zuzanna Janik kl. 8a

      Wszystkie klasy zaangażowały się w przygotowanie ekspozycji rakiet i statków kosmicznych. Sala gimnastyczna zamieniła się w galerię sztuki gdzie można było podziwiać konstrukcje oraz prace plastyczne z wizerunkiem Mikołaj Kopernika. Korytarze naszej szkoły wypełniły się plakatami edukacyjnymi o planetach.

      Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Odwiedzili nas również: Burmistrz Korsz, Kierownik Referatu Oświaty, dyrektor MOK Korsze, dyrektor MGBP w Korszach oraz Przedszkole Miejskie w Korszach. Dziękujemy za Waszą obecność.

      Obchody Roku Mikołaja Kopernika były cudownym czasem integracji klas oraz wzbudzenia kreatywności wśród uczniów. 

      Dziękujemy rodzicom, którzy również aktywnie włączyli się w przygotowanie ekspozycji.